2021-03-05

W tym tygodniu dzieci miały zorganizowane zajęcia na temat wirusoochrony. Akcja została zorganizowana przez Sanepid i miała na celu poszerzenie wiedzy dzieci na temat ochrony przed wirusami. 

2021-03-08

Dziś z okazji Dnia Kobiet dziewczynki dostały medale i korony. Korony były przygotowane przez chłopców.  Chłopcy zaśpiewali dziewczynkom sto lat. 

2021-03-23

W dniu 22.03.2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.  Dzieci w symboliczny sposób topiły Marzanne, która  ma odgonić zimę a przywołać wiosnę. Zaśpiewały przygotowane piosenki i zarecytowały wierszyk o przbyciu wiosny.   

2021-03-28

W minionym tygodniu dzieci w przedszkolu miały wiele atrakcji. Jednego dnia zamieniły się w małych ogrodników i miały okazję posiac nasionka pszenicy. Każdy do swojego kubeczka. Zasodziły także do wspólnej doniczki cebulki dymnki. Dzieci zapoznały się  wyglądem cebulki i nasionka. Następnego dnia przeprowadziliśmy eksperymenty pogodowe. Próbowaliśmy zrobić chmury, które niestety nam nie wyszły. Natomiast tornado i tęcza wyszła nam wspaniale. 

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach