2026-01-30

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w dniu 27 stycznia odbyła się wyjątkowa uroczystość. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały przygotowane wierszyki, piosenki i tańce, dziękując swoim Babciom i Dziadkom za miłość, troskę i wsparcie. Występom towarzyszyła radosna i wzruszająca atmosfera, a na zakończenie mali artyści wręczyli gościom własnoręcznie wykonane upominki. 

2025-12-19

W naszym przedszkolu 18 grudnia odbyły się wyjątkowe jasełka, podczas których dzieci zaprezentowały wzruszające przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Mali aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, tworząc pełną emocji i refleksji opowieść o wrażliwości, dobroci i potrzebie pomocy drugiemu człowiekowi. Piękna scenografia, nastrojowa muzyka oraz szczere dziecięce emocje sprawiły, że występ na długo pozostanie w pamięci widzów. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój i przypomniało o prawdziwym sensie Bożego Narodzenia. Dziękujemy naszym wspaniałym aktorom!

2025-12-19

W naszym przedszkolu 19 grudnia odbył się uroczysty obiad wigilijny. Dzieci zasiadły do pięknie udekorowanych stołów, dzieliły się opłatkiem i składały sobie świąteczne życzenia. W miłej, radosnej atmosferze wspólnie spożywały tradycyjne potrawy, śpiewały kolędy i cieszyły się wyjątkowym, świątecznym czasem. Największą radość naszym przedszkolakom sprawiły prezenty, które znalazły pod choinką.

2025-12-05

Dziś nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj! Już od rana w salach panowała radosna atmosfera, a dzieci z niecierpliwością nasłuchiwały dzwonków. .Gdy Mikołaj wszedł do przedszkola, wszystkie buzie rozjaśniły się uśmiechem. Przedszkolaki przywitały go piosenkami i wierszykami, a on z uwagą słuchał i chwalił ich odwagę.

Po występach każde dziecko otrzymało upominek i mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Na zakończenie nasz gość obiecał, że odwiedzi nas ponownie za rok, jeśli dzieci będą tak samo grzeczne jak w tym roku. To był dzień pełen magii, radości i świątecznego nastroju!

2025-11-26

25 listopada naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyszły z ukochanymi pluszakami, które towarzyszyły im przez cały dzień.

Nie zabrakło misiowych zabaw — były taneczne pląsy, „misiowa gimnastyka”, oraz zadania ruchowe z pluszakami. Dzieci bardzo polubiły także „misiowe warsztaty”, podczas których wykonały kolorowe prace plastyczne.

To był pełen radości, ciepła i uśmiechu dzień, który na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

2025-11-25

W naszym przedszkolu 20 listopada odbyła się wyjątkowa żywa lekcja przyrody. Dzieci mogły z bliska obserwować zwierzęta oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ich zwyczajów i środowiska życia. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści prowadzącego, zadawały pytania i ostrożnie poznawały prezentowane okazy.

To spotkanie było wspaniałą okazją do rozwijania ciekawości świata i nauki poprzez bezpośrednie doświadczenie.

2025-11-25

W naszym przedszkolu 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości – wyjątkowe święto przypominające, jak ważne są miłe słowa, uśmiech i pomoc innym. Dzieci uczestniczyły w rozmowach o tym, czym jest życzliwość, brały udział w zabawach integracyjnych.

To był dzień pełen ciepła, empatii i radosnych gestów, które chcemy pielęgnować każdego dnia.

2025-11-07

W naszym przedszkolu 6 listopada odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci z wszystkich grup zebrały się, aby wspólnie uczcić ten ważny dla Polaków dzień. Przedszkolaki z dumą zaprezentowały program artystyczny, w którym znalazły się wiersze, piosenki i tańce o tematyce patriotycznej.

 

Podczas uroczystości wszyscy z powagą odśpiewali hymn narodowy, biorąc udział w akcji Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

 

Była to piękna, wzruszająca lekcja historii i patriotyzmu, która na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków i pracowników.

#szkoladohymnu

2025-10-21

Dziś 21.10.2025 w przedszkolu odbyły się warsztaty Podwodny świat. Świat ten potrafi być bardzo interesujący. Przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż, w trakcie której poznały mieszkańców morskich głębin, rzek i jezior. Podczas warsztatów stworzyły także piękne prace plastyczne.

Laureaci konkursu plastycznego "Drzewo przyjaźni "
2025-10-15
2025-09-20

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy wrzesień kończy się,

od najmłodszego aż po starszaka

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

 

Kochane Przedszkolaki!

Z okazji Waszego święta, życzymy Wam, aby codziennie spotykało Was coś miłego i dobrego, uśmiechu od ucha do ucha i nieustannego odkrywania wspaniałości świata.

Niech każdy dzień spędzony w przedszkolu będzie wypełniony radością.

2025-09-15

Dzień Kropki, obchodzony 15 września, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które  ma na celu rozwijanie wyobraźni dzieci poprzez różnorodne aktywności  związane z kropkami. Inspiracją dla tego dnia jest książka "The Dot" ("Kropka") Petera H. Reynoldsa, opowiadająca o dziewczynce, która odkrywa swoje talenty artystyczne dzięki prostemu gestowi nauczycielki – namalowaniu kropki. 

1 września organizacja
2025-08-20

1 września dzieci przychodzą według zadeklarowanych godzin. 

Prosimy by dzieci miały ze sobą kapcie na zmianę i zapasowe ubranie na przebranie.

Pozostałe informacje przekażą wychowawcy na zebraniu.

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach