Budżet obywatelski 2022

2021-10-13

BUDŻET OBYWATELSKI 2022

Szanowni Państwo,

W dniach od 18 do 22 października 2021roku zapraszamy do głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego – ogólnomiejskie i lokalne czyli dzielnicowe.
W bieżącym roku zaakceptowane zostały 3 projekty zgłoszone do pozyskania środków z Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika dla dzielnicy Ligota - Ligocka Kuźnia i wszystkie 3 dotyczą SP 4 i dzieci do niej uczęszczającycj. Pomysł złożenia tych projektów wyniknął z potrzeb sygnalizowanych przez rodziców i mieszkańców dzielnicy.

1. Budowa zadaszonej wiaty rowerowej przed wejściem do szkoły. Nr projektu L-10-2
  2. Zakup oczyszczaczy powietrza do wszystkich klas, w których przebywają uczniowie. Nr projektu L-10-1
  3. Razem w dzielnicy – festyn integracyjny w SP4 (organizowany wielokrotnie do czasu pandemii przez szkołę, rodziców, Radę Dzielnicy, Klub „Harcówka”. Nr projektu L-10-3

Kwota przeznaczona na te projekty to 50 000 zł.

Liczba mieszkańców dzielnicy to ok. 3500 osób. Minimalna wymagana liczba głosów na jeden projekt to 200 głosów.

Bardzo prosimy o głosowanie na wszystkie 3 projekty ( np. każdy członek rodziny wybiera jeden projekt), ponieważ wtedy, przy uzyskaniu 200 głosów przez każdy z projektów przechodzą WSZYSTKIE!

Zasady głosowania:

Każdy mieszkaniec Rybnika może zagłosować na jeden projekt to oznacza, że głosować mogą również dzieci!

Głosowanie przez Internet na projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika na 2022 rok trwać będzie w terminie 18-22 października 2021 roku.
Formularz będzie dostępny na miejskiej stronie internetowej www.rybnik.eu od godz. 08.00 w poniedziałek, 18 października do godz. 24.00 w piątek, 22 października br.

Głosowanie poprzez oddanie głosu na karcie do głosowania i wrzucenie karty do urny odbędzie się w Punkcie Informacji Miejskiej halo!Rybnika przy ul. Jana III Sobieskiego 20.

Głosować będzie można od poniedziałku 18 października do czwartku, 21 października od godz. 10.00 do 18.00 oraz w piątek, 22 października od 10.00 do 13.00.
Uwaga:
Głosując przez Internet i wybierając dzielnicę od razu wyświetlą się wszystkie projekty danej dzielnicy.

Zachęcamy do głosowania!

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej