2022-12-23

Świąteczno grudniowy czas

Miesiąc grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzeni. W naszym przedszkolu w tym czasie wiele się działo.

6 grudnia dzieci spotkaly się z św. Mikolajem, ktory przybył ze swoimi pomocnikami, po radosnym przywitaniu przedszkolaki przedstawiły swój program artystyczny przygotowany dla św. Mikołaja.

Następnego dnia dzieci brały udział w zajęciach bibliotecznych o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.

8 grudnia w przedszkolu odbyły się warsztaty świateczno-zimowe, w ktorych dzieci same wykonywały ciekawe prace z wielkim zaangażowaniem i radością.

Dnia 19 grudnia odbyło się świateczne spotkanie z rodzicami najpierw przedszkolaki w ramach zajęć otwartych przypomniały tradycje i symbole związane ze świętami Bożego Narodzenia, a następnie w bożonarodzeniowej scenerii  zaprezentowaly tańce i kolędy. Uwieńczeniem spotkania było wspólne wykonanie, przez rodziców i dzieci światecznego aniołka przy melodii kolęd i wspólnym pocżęstunku.

Ostatnim świątecznym wydarzeniem w przedszkolu była grupowa Wigilijka. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad, oczywiście nie zabrakło prezentów pod choinką, które dzieci z wielką radością rozpakowały.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.