2020-12-20

W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje i dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.

Najpierw rozpoczęła się część artystyczna, w scenerii z szopką w tle dzieci pięknie zaprezentowaly swój występ. Po części artystycznej był czas na składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedli do uroczystego obiadu wigilijnego. Panie w kuchni przygotowały tradycyjne potrawy wigilijne - pyszną zupę rybną z grzankami, ziemniaki, rybę, kapustę oraz kompot z suszonych owoców. Nie zabrakło też słodkości- dzieci kosztowały ciasteczka, które były pieczone i dekorowane na tą okazję. Przy wigilijnym stole śpiewaliśmy wspólnie kolędy.                                                                   W tak szczególnym dniu nie mogło zabraknąć prezentów, dzieci z ogromną niecierpliwością czekały na ich rozpakowanie. Wśród prezentów znalazły się: projektor do integracji sensorycznej; mata edukacyjna-miasto,drogi,ulice; drewniany tor Montessori; wodna mata do rysowania i piłeczki jeżyki do masażu.

Były to chwile pełne wzruszenia i życzliwości.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.